O nás

Jak to vše vzniklo

S myšlenkou na založení ekologického e-shopu jsem přišla v době, kdy se moje dcera v těhotenství začala zajímat o to, jakou péči zvolí pro očekávané miminko. Já jsem se již v té době dlouhodobě zabývala o zdravý životní styl a o zdravé stravování. Před léty jsem vedla svůj Bioshop - kamenný obchod s biopotravinami, zavedla jsem v ČR biobedýnky a v roce 2016 jsem vydala  knihu s obsáhlou teoretickou částí  "Raw pro zdraví a krásu - kuchařka Jitky Adamové". https://www.nontoxicway.cz/ziva-strava/raw-pro-zdravi-a-krasu/ Moje děti v mých stopách moc nešly a proto jsem s nadšením přivítala zájem své dcery o ekologické přípravky. Její zájem o vše bez chemie pro domácnost a členy rodiny se stále prohluboval a stal se pro nás společným životním posláním a celá rodina  propadla objevování  stále nových přípravků šetrných k sobě, domácnosti a přírodě. A tak nadšení dcery a narození krásné vnučky vedlo k založení eshopu, kde si lidé můžou koupit vše stoprocentně bez chemie. 

Zdraví nade vše

Lidé si postupně začínají uvědomovat, že strava má obrovský vliv na jejich zdraví a celkový život. I proto jsem nadšená, že moje kniha zažívá obrovský ohlas. Zdravá strava je prvním krokem pro většinu lidí. A záhy přijde i zájem o péči o své tělo nejen zevnitř dobrým a kvalitním jídlem, ale začnete si i všímat, s čím přicházíte do těsného kontaktu a co na vás má vliv (mýdlo, kosmetika, šampón, zubní pasta, jar na nádobí…). Začne vám mnohem více záležet na svém zdraví celkově.

Rozhodně však již v tomto směru funguje velká osvěta a je dobře, že se stále více píše o ekologickém dopadu běžně používaných výrobků. Vše co jde z domácností do odpadu včetně všech škodlivin, končí nakonec v řekách nebo ve spodních vodách, kterou pijeme a to je velký problém.

Každý krok se počítá

Cílem značky "Nontoxicway" je probudit v lidech zvědavost a zajímat se o alternativní možnosti péče o sebe, svou rodinu a domácnost. Chceme v lidech probudit vědomí, že to lze a mnohdy stačí skutečně málo. Je nám také jasné, že pokud nemáte znalosti z chemie, je těžké se orientovat v tom, co je přírodní, ekologické, opravdu čisté, protože některé názvy ve složení jsou pro laika nesrozumitelné. Vše co nabízíme, také sami používáme a máme vyzkoušené. Chceme nabízet jen tu nejlepší péči a proto všechny přípravky, které dáváme na eshop konzultujeme s odbornými poradci, adminkami ze skupiny Svět non toxic, ve které jsou nejen ženy zkušené, které denně řeší složení produktů dle kritérií non toxic, ale v rámci teamu funguje také adminka s odborným chemickým vzděláním. Tento team pečlivě zvažuje každý produkt, než jej označí za 100% přírodní, netoxický. Jen vyjímečně zde najdete kompromisy. Výrobci mnohdy používají výrazy jako ekologický, šetrný k přírodě a hypoalergenní, ale to ještě nezaručuje, že výrobek neobsahuje žádné potenciálně dráždivé složky.

Nechceme hned měnit celý svět, stačí vyměnit prací prášek, jar na nádobí či šampon na vlasy. Prostě začít u sebe, malými krůčky. A výsledek může mít obrovský vliv na místo, ve kterém žijeme my a naše děti.

Náš eshop je v začátcích a prosíme o trpělivost, budeme postupně přidávat další produkty a budeme moc rádi, za vaše podněty, o co máte zájem a co byste rádi na našem eshopu našli.

Děkujeme

S láskou Jitka a děti


www.raddo_.cz_